CZECH | ENGLISH
VÝVOJ MECHANIKY & 3D Tisk
Návrh a konstrukce
Provádíme návrhy konstrukcí na základě požadavků klienta. Individuálně nabízíme i dokončení rozpracovaných návrhů. Finálnímu návrhu konstrukce mohou předcházet i pouze researche řešení. Taktéž nabízíme redesing nebo reverse engineering. Konstrukce může být doplněna o průmyslové vzory, které taktéž zpracováváme a zajišťujeme. Konstrukci dílů umíme přizpůsobit a nachystat pro testovací stolice pro následnou kontrolu kvality. Návrh obnáší případnou komunikaci s designérem a zvolení nejlepší konstrukční cesty k požadovanému výsledku.

Zaměřujeme se na mechaniku typu : Plechové díly, boxy pro řídící jednotky a různé DPS, boxy pro čidla, snímače, testovací stolice či zařízení, rozvaděče apd...

Používané technologie : plechovými díly (laser, plasma, trumpf, lisování, ohýbání, lisovací prvky), elektroerozivní řezání drátem, soustružení, frézování, popisy pomocí laseru,

Dílčí projekty : návrh designu, návrh prototypu, úprava pro sériovou výrobu, úprava předchozí sériové verze

Dílčí etapy : seznámení se záměrem, seznámení se s ostatními výrobky klienta pokud je vazba, researche řešení, zadání, návrh jednotlivých částí, objednání dílů, složení, oživení, průmyslové a užitné vzory, zpracování dat pro seriovou výrobu, uvedení do sériové výroby + komunikace s dodavately, vytvoření postupu pro testování
Výkresová dokumentace
Nedílnou součástí každého výrobku jsou výrobní data ve formě výkresů. Ve většině případů výkresovou dokumentaci zpracováváme pouze pro naše návrhy, jelikož je velmi obtížné design plně pochopit a navrhnout na nej ty nejlepší výrobní prostředky včetně požadovaných tolerancí. K vlastním návrhům však tvorbu dokumentace poskytujeme a hlavně jí upravujeme na základě požadavků dodavatelů a použité technologie.

Dílčí projekty : tvorba prvotní dokumentace, update revize výkresů dle konkrétních požadavků

Dílčí etapy : seznámení se s výrobními prostředky a dodavateli klienta, researche řešení, tvorba dokumentace
Prototyp
Tvorba prototypu obnáší několik úloh. Jednak je to objednání dílů dle dokumentace, ale i následný kontakt s jejich výrobou a složením do jednoho funkčního celku. Komunikace s dodavatelem dílů je velmi důležitá a předcházíme tím následným problémům v sériové výrobě. Taktéž zkoušíme zda daný dodavatel je schopen díl vyrobit a většínou jeden z dílů zároveň zůstává u dodavatele jako referenční vzorek pro další kusy. Dále si ověřujeme, že všechny díly jsou navrženy, tak aby šli dobře poskládat a nebyly následné prostoje při sériové výrobě.

Dílčí projekty : objednání dílů a jejich kontrola, stavba, zhodnocení opakovatelnosti,

Dílčí etapy : seznámení se záměrem, seznámení se s ostatními výrobky klienta pokud je vazba, stavba, zhodnocení, předání
Sériová produkce
Pro maximální komfort a dotažení projektů do úplného konce, jsme schopni poskytnout služby spojené se zavedením produktu do sériové výroby. Toto obnáší jak komunikaci s dodavately a předáním podkladů nákupčím, zaškolení zaměstnanců na pracovištích, řešení problémů na lince, tvorba dokumentace pro složení dílů včetně servisních manuálů a parametrů jako jsou např. utahovací momenty apd. To vše jsme schopni za klienta řešit.
3D Tisk
3D tiskárny se stali nedílnou součástí tvorby prototypových dílu a hlavně rychlého podledu na reálný kus, který vždy dělá jiný dojem než kus papíru či něco na monitoru. Lze tak velmi rychle zjistit, zda je to správná cesta nebo nikoliv. Proto tuto technologii vlastníme a jsme schopni urychlit a poskytnout klientovi včas potředné informace a výstupy k jeho projektu. Tiskneme většinou menší plastové díly. Taky je výhodou nízka cena a neomezené množství kusů, čoz ve většině případů používáme například u výrobků jako jsou testboxy kde se nejedná o velké série a lze urychlit jejich vývoj.
Průmyslová ochrana
Průmyslová ochrana je obrovskou konkurenční výhodou a také navyšuje hodnotu samotné firmy. Tyto průmyslové vzory a patenty umíme kompletně zrealizovat včetně licenčních ujednání pro jejich využívání. Tuto ochranu umíme poskytnout, jak pro zemi ČR, tak pro celou EU. V rámci těchto znalostí a partnerů umíme s úřady pracovat rychle a víme co potřebují.
Financování
Financování projetku je spojené s jednotlivými etapami tudiž je postupné, což jednak pomahá cashflow firmy pokud je spolupráce na delší dobu a také umožnuje klientům mít financování pod kontrolou. Dále v rámci financování nabízíme spolupráci s dotačními agenturami a využívat tak různé tituly. Toto financování může z velké části tyto náklady spojené s vývojem pokrýt a získává tak pro klienta úplně jinou hodnotu. V tomto spojení spolupracujeme i s vysokými školami kde lze získat další přidanou hodnotu. Co je vhodné a jakým způsobem lze daný titul využít, pak záleží už konkrétně na daném případu. Projekty jsou pak námi ve spolupráci s agenturou koordinované a kompletně zpracovávany, aby klient měl co nejméně práce a největší přidanou hodnotu.
Reference
Mech

Panel na zeď

Kompletní dodávka na klíč včetně malosérie.

Mech

Kalibrační zařízení

Kompletní dodávka na klíč včetně malosérie.

Mech

Testbox DPS

Kompletní dodávka na klíč včetně malosérie.

Mech

Testbox DPS

Kompletní dodávka na klíč včetně malosérie.

Mech

Testbox DPS

Kompletní dodávka na klíč včetně malosérie.

Partneři